Booster Pack Vol.1: Difference between revisions
From Gensopedia
More actions
| Line 126: | Line 126: | ||
|- | |- | ||
| 085 || [[Tessai (Booster Pack Vol.1)|Tessai]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | | 085 || [[Tessai (Booster Pack Vol.1)|Tessai]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | ||
|- | |||
| 088 || [[Tuta (Booster Pack Vol.1)|Tuta]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 089 || [[Tony (Booster Pack Vol.1)|Tony]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 090 || [[Hai Yo (Booster Pack Vol.1)|Hai Yo]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 091 || [[Hans (Booster Pack Vol.1)|Hans]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 092 || [[Huan (Booster Pack Vol.1)|Huan]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 093 || [[Yuzu (Booster Pack Vol.1)|Yuzu]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 094 || [[Raura (Booster Pack Vol.1)|Raura]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 095 || [[Lebrante (Booster Pack Vol.1)|Lebrante]] || {{Craftman}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 097 || [[Abizboah (Booster Pack Vol.1)|Abizobah]] * || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 098 || [[Amada (Booster Pack Vol.1)|Amada]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 099 || [[Alberto (Booster Pack Vol.1)|Alberto]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 100 || [[Alex (Booster Pack Vol.1)|Alex]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 101 || [[Annallee (Booster Pack Vol.1)|Annallee]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 102 || [[Ayda (Booster Pack Vol.1)|Ayda]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 103 || [[Elza (Booster Pack Vol.1)|Elza]] *|| {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 104 || [[Oulan (Booster Pack Vol.1)|Oulan]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 105 || [[Kahn (Booster Pack Vol.1)|Kahn]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 106 || [[Gadget (Booster Pack Vol.1)|Gadget]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 107 || [[Gantetsu (Booster Pack Vol.1)|Gantetsu]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 109 || [[Killey (Booster Pack Vol.1)|Killey]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 111 || [[Clive (Booster Pack Vol.1)|Clive]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 112 || [[Georg Prime (Booster Pack Vol.1)|Georg Prime]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 113 || [[Genshu (Booster Pack Vol.1)|Genshu]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 114 || [[Sasuke (Booster Pack Vol.1)|Sasuke]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 116 || [[Sigfried (Booster Pack Vol.1)|Sigfried]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 117 || [[Jeane (Booster Pack Vol.1)|Jeane]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 118 || [[Sierra (Booster Pack Vol.1)|Sierra]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 119 || [[Sid (Booster Pack Vol.1)|Sid]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 120 || [[Sgt. Joe (Booster Pack Vol.1)|Sgt. Joe]] * || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 122 || [[Star Dragon Sword (Booster Pack Vol.1)|Star Dragon Sword]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 123 || [[Nash (Booster Pack Vol.1)|Nash]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 124 || [[Neclord (Booster Pack Vol.1)|Neclord]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 125 || [[Badeaux (Booster Pack Vol.1)|Badeaux]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 127 || [[Humphrey (Booster Pack Vol.1)|Humphrey]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 128 || [[Pico (Booster Pack Vol.1)|Pico]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 130 || [[Feather (Booster Pack Vol.1)|Feather]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 131 || [[Futch (Booster Pack Vol.1)|Futch]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 132 || [[Pesmerga (Booster Pack Vol.1)|Pesmerga]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 133 || [[Hoi (Booster Pack Vol.1)|Hoi]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 134 || [[Bob (Booster Pack Vol.1)|Bob]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 135 || [[MakuMaku (Booster Pack Vol.1)|Makumaku]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 136 || [[MikuMiku (Booster Pack Vol.1)|Mikumiku]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 139 || [[Mazus (Booster Pack Vol.1)|Mazus]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 140 || [[Meg (Booster Pack Vol.1)|Meg]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 141 || [[MekuMeku (Booster Pack Vol.1)|Mekumeku]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 142 || [[MokuMoku (Booster Pack Vol.1)|Mokumoku]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 143 || [[Rikimaru (Booster Pack Vol.1)|Rikimaru]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 144 || [[Richmond (Booster Pack Vol.1)|Richmond]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 145 || [[Leknaat (Booster Pack Vol.1)|Leknaat]] *|| {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 146 || [[Lorelai (Booster Pack Vol.1)|Lorelai]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 147 || [[Long Chan Chan (Booster Pack Vol.1)|Long Chan Chan]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|- | |||
| 148 || [[Wakaba (Booster Pack Vol.1)|Wakaba]] || {{Free}} || ★ || ★ || ‒ | |||
|} | |} | ||
To be continued... | To be continued... | ||
Revision as of 01:02, 18 March 2015
Card List
| No. | Card | Type | N | S | R |
|---|---|---|---|---|---|
| 001 | McDohl | ★ | ★ | ★ | |
| 002 | Hero 2 | ★ | ★ | ★ | |
| 003 | Adlai | ★ | ★ | - | |
| 004 | Anabelle | ★ | ★ | - | |
| 005 | Gorudo | ★ | ★ | - | |
| 006 | Jowy | ★ | ★ | ★ | |
| 007 | Luca | ★ | ★ | ★ | |
| 009 | Agares | ★ | ★ | - | |
| 010 | Camus | ★ | ★ | ★ | |
| 011 | Gijimu | ★ | ★ | - | |
| 012 | Kiba | ★ | ★ | - | |
| 013 | Gustav | ★ | ★ | - | |
| 014 | Granmeyer | ★ | ★ | - | |
| 015 | Culgan * | ★ | ★ | ★ | |
| 021 | Han Cunningham | ★ | ★ | - | |
| 022 | Hauser | ★ | ★ | - | |
| 027 | Makai | ★ | ★ | - | |
| 028 | Maximillian | ★ | ★ | - | |
| 029 | Rina | ★ | ★ | - | |
| 030 | Ridley | ★ | ★ | - | |
| 031 | Luca * | ★ | ★ | ★ | |
| 032 | Lepant | ★ | ★ | - | |
| 035 | Vincent | ★ | ★ | - | |
| 036 | Emilia | ★ | ★ | - | |
| 037 | Kasumi | ★ | ★ | ★ | |
| 038 | Gabocha | ★ | ★ | - | |
| 039 | Klaus | ★ | ★ | - | |
| 040 | Koyu | ★ | ★ | - | |
| 041 | Sasarai | ★ | ★ | ★ | |
| 042 | Sheena | ★ | ★ | - | |
| 043 | Jess | ★ | ★ | - | |
| 044 | Simone | ★ | ★ | - | |
| 045 | Shu * | ★ | ★ | ★ | |
| 046 | Jude | ★ | ★ | - | |
| 047 | Jilia | ★ | ★ | ★ | |
| 048 | Shin | ★ | ★ | - | |
| 049 | Stallion | ★ | ★ | - | |
| 051 | Chaco | ★ | ★ | ‒ | |
| 052 | Tsai | ★ | ★ | ‒ | |
| 054 | Tomo | ★ | ★ | ‒ | |
| 056 | Nina | ★ | ★ | ‒ | |
| 057 | Barbara | ★ | ★ | ‒ | |
| 058 | Viki | ★ | ★ | ★ | |
| 060 | Pilika | ★ | ★ | ‒ | |
| 061 | Fitcher | ★ | ★ | ‒ | |
| 064 | Boris | ★ | ★ | ‒ | |
| 066 | Marlowe | ★ | ★ | ‒ | |
| 067 | Mondo | ★ | ★ | ‒ | |
| 069 | Yuber | ★ | ★ | ‒ | |
| 071 | Rowd | ★ | ★ | ‒ | |
| 072 | Lilly | ★ | ★ | ‒ | |
| 073 | Lucia | ★ | ★ | ‒ | |
| 074 | Luc | ★ | ★ | ★ | |
| 075 | Leona | ★ | ★ | ‒ | |
| 076 | Leon | ★ | ★ | ‒ | |
| 077 | Lo Wen | ★ | ★ | ‒ | |
| 078 | Adlai | ★ | ★ | ‒ | |
| 079 | Karen | ★ | ★ | ‒ | |
| 080 | Gordon * | ★ | ★ | ‒ | |
| 081 | Connell | ★ | ★ | ‒ | |
| 085 | Tessai | ★ | ★ | ‒ | |
| 088 | Tuta | ★ | ★ | ‒ | |
| 089 | Tony | ★ | ★ | ‒ | |
| 090 | Hai Yo | ★ | ★ | ‒ | |
| 091 | Hans | ★ | ★ | ‒ | |
| 092 | Huan | ★ | ★ | ‒ | |
| 093 | Yuzu | ★ | ★ | ‒ | |
| 094 | Raura | ★ | ★ | ‒ | |
| 095 | Lebrante | ★ | ★ | ‒ | |
| 097 | Abizobah * | ★ | ★ | ‒ | |
| 098 | Amada | ★ | ★ | ‒ | |
| 099 | Alberto | ★ | ★ | ‒ | |
| 100 | Alex | ★ | ★ | ‒ | |
| 101 | Annallee | ★ | ★ | ‒ | |
| 102 | Ayda | ★ | ★ | ‒ | |
| 103 | Elza * | ★ | ★ | ‒ | |
| 104 | Oulan | ★ | ★ | ‒ | |
| 105 | Kahn | ★ | ★ | ‒ | |
| 106 | Gadget | ★ | ★ | ‒ | |
| 107 | Gantetsu | ★ | ★ | ‒ | |
| 109 | Killey | ★ | ★ | ‒ | |
| 111 | Clive | ★ | ★ | ‒ | |
| 112 | Georg Prime | ★ | ★ | ‒ | |
| 113 | Genshu | ★ | ★ | ‒ | |
| 114 | Sasuke | ★ | ★ | ‒ | |
| 116 | Sigfried | ★ | ★ | ‒ | |
| 117 | Jeane | ★ | ★ | ‒ | |
| 118 | Sierra | ★ | ★ | ‒ | |
| 119 | Sid | ★ | ★ | ‒ | |
| 120 | Sgt. Joe * | ★ | ★ | ‒ | |
| 122 | Star Dragon Sword | ★ | ★ | ‒ | |
| 123 | Nash | ★ | ★ | ‒ | |
| 124 | Neclord | ★ | ★ | ‒ | |
| 125 | Badeaux | ★ | ★ | ‒ | |
| 127 | Humphrey | ★ | ★ | ‒ | |
| 128 | Pico | ★ | ★ | ‒ | |
| 130 | Feather | ★ | ★ | ‒ | |
| 131 | Futch | ★ | ★ | ‒ | |
| 132 | Pesmerga | ★ | ★ | ‒ | |
| 133 | Hoi | ★ | ★ | ‒ | |
| 134 | Bob | ★ | ★ | ‒ | |
| 135 | Makumaku | ★ | ★ | ‒ | |
| 136 | Mikumiku | ★ | ★ | ‒ | |
| 139 | Mazus | ★ | ★ | ‒ | |
| 140 | Meg | ★ | ★ | ‒ | |
| 141 | Mekumeku | ★ | ★ | ‒ | |
| 142 | Mokumoku | ★ | ★ | ‒ | |
| 143 | Rikimaru | ★ | ★ | ‒ | |
| 144 | Richmond | ★ | ★ | ‒ | |
| 145 | Leknaat * | ★ | ★ | ‒ | |
| 146 | Lorelai | ★ | ★ | ‒ | |
| 147 | Long Chan Chan | ★ | ★ | ‒ | |
| 148 | Wakaba | ★ | ★ | ‒ |
To be continued...




