mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 43: | Line 43: | ||
|2methodlast= Drop | |2methodlast= Drop | ||
|2datalast= [[Bandit (Suikoden II)|Bandit]] • [[Creeper (Suikoden II)|Creeper]] • [[EyeFlower]] • [[Flyer]] • [[Highlands]] • [[Holly Boy (Suikoden II)|Holly Boy]] • [[IronClaw]] • [[RanRan]] | |2datalast= [[Bandit (Suikoden II)|Bandit]] • [[Creeper (Suikoden II)|Creeper]] • [[EyeFlower]] • [[Flyer]] • [[Highlands]] • [[Holly Boy (Suikoden II)|Holly Boy]] • [[IronClaw]] • [[RanRan]] | ||
|- | |||
|3effect1=Restores 100HP to one target. | |||
|3buy1=100 | |||
|3sell1=50 | |||
|3notes1=-- | |||
|3method1= Inventory | |||
|3data1= [[Aila]] ''(C)'' • [[Alanis]] ''(D)'' • [[Borus Redrum|Borus]] ''(A)'' • [[Cecile]] ''(A)'' • [[Chris Lightfellow|Chris]] ''(A)'' • [[Edge]] ''(B)'' • [[Geddoe]] ''(C)'' • [[Jimba]] ''(C)'' • [[Lilly Pendragon|Lilly]] ''(B)'' • [[Melville]] ''(D)'' • [[Nash Latkje|Nash]] ''(B)'' • [[Percival Fraulein]] ''(A)'' • [[Queen]] ''(C)'' • [[Rico]] ''(C)'' • [[Roland Lazarus|Roland]] ''(A)'' • [[Salome Harras|Salome]] ''(A)'' • [[Sgt. Joe]] ''(C)'' • [[Thomas]] ''(D)'' • [[Watari]] ''(A)'' | |||
|3method2= Shop | |||
|3data2= [[Ryube Village]] • [[Mercenary Fortress]] • [[Toto Village]] • [[Muse City]] • [[White Deer Inn]] • [[Coronet Town]] • [[Kuskus Town]] • [[South Window City]] • [[Radat Town]] • [[Lakewest]] • [[Two River City]] ''(all sections)'' • [[Kobold Village (Suikoden II)|Kobold Village]] • [[Greenhill City]] • [[Rockaxe]] • [[Highway Village]] • [[Gregminster]] • [[Crom Village]] • [[Tinto City]] • [[Sajah Village]] | |||
|3method3= Treasure | |||
|3data3 = [[Cave of the Wind]] | |||
|3methodlast= Drop | |||
|3datalast= [[Bandit (Suikoden II)|Bandit]] • [[Creeper (Suikoden II)|Creeper]] • [[EyeFlower]] • [[Flyer]] • [[Highlands]] • [[Holly Boy (Suikoden II)|Holly Boy]] • [[IronClaw]] • [[RanRan]] | |||
}} | }} | ||